Úvodní stránka
Přehled článků
Odkazník
Metodická pomoc
O Spomocníkovi
RSS RSS

 • Ikona informativni

  Tvořivé myšlení jako základ vědeckých kroužků

  Konfrontace metodiky tvořivého myšlení s vlastní lektorskou činností autorky v rámci kroužků Věda nás baví včetně informace o nové nabídce těchto mimoškolních aktivit, které suplují zanedbávanou výuku praktických činností.

  Petra Štefáčková, publikováno - 07. 08. 2017, zhlédnuto 590x, počet komentářů: 2, hodnocení: Hodnocení článku : 4
 • Ikona informativni

  Kurz Learning How to Learn: Naučte se učit se

  Zpráva o jednom z nejoblíbenějších MOOC kurzů Coursera, doplněná pozvánkou, je vodítkem k tomu, jak aplikovat nejnovější poznatky vědy pro zvýšení své schopnosti učit se.

  Marek Lisý, publikováno - 03. 07. 2017, zhlédnuto 1744x, počet komentářů: 7, hodnocení: Hodnocení článku : 4.66666666666667
 • Ikona informativni

  Může gamifikace vylepšit špatný e-learning?

  Článek shrnuje současný stav ve využití gamifikace při aplikaci technologií ve vzdělávání a ukazuje, jak by tato problematika měla být řešena.

  Jaroslav Kratochvíl, publikováno - 29. 06. 2017, zhlédnuto 1311x, počet komentářů: 1, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Personalizace jako fastfood

  Zpráva o výzkumu profesora Larry Cubana, který realizoval v několika veřejných kalifornských školách se záměrem odhalit, jak realizují personalizaci výukového procesu.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 26. 06. 2017, zhlédnuto 1221x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 4.75
 • Ikona informativni

  Quizlet

  Popis jedné z nejrozšířenějších aplikací pro cvičení paměti, která je vhodná pro tradiční formy výuky orientované na faktické znalosti.

  Jiří Macek, publikováno - 22. 06. 2017, zhlédnuto 1435x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 5
Strana : 1 2 3 4

Metodická pomoc
 • Ondřej Neumajer - Jak vykouknout z informační bubliny

  Článek komplexně vysvětluje problematiku zkreslování, kterému je vystaveno naše vnímáni informací přicházejících k nám online. Toto zkreslení začíná mít významný dopad na stav a vývoj světa. A bohužel se zvětšuje. Proto je nezbytné, abychom všichni věděli, jak vzniká, a uměli mu čelit.

 • Bořivoj Brdička - Muskův Neuralink

  Druhý díl seriálu o současném stavu vývoje technologií stimulace lidského mozku, které mají souvislost s učením. Tento díl je založen na zprávě blogera Tima Urbana, která popisuje nejnovější projekt známého investora Elona Muska. Dozvíte se v něm, čeho budou tyto technologie ve spolupráci cloudovou umělou inteligencí v dohledné době schopny.

 • Bořivoj Brdička - Od kultury konektivity k platformním společnostem

  Představení vrcholné představitelky holandské vědy José van Dijck, která se zabývá sociálními médii a digitální kulturou. Seznámení s obsahem jejího vystoupení na konferenci internetových vědců v Berlíně s diskuzí závěrů snažících se zmapovat, které síly v současnosti řídí internet.

 • ISTE - Standardy ISTE 2016 pro žáky

  Překlad dokumentu známé americké společnosti ISTE (International Society for Technology in Education), který popisuje potřebnou úroveň výstupních kompetencí žáků v oblasti digitálních technologií.

 • Bořivoj Brdička - Desatero SKAV a technologie

  Článek se zabývá tím, jak lze z pohledu informatika vnímat stěžejní chartu Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV) Desatero o vzdělávání, která je dokumentem popisujícím základní principy, které se všichni členové této organizace (včetně JŠI) zavazují dodržovat a prosazovat.

Twitter Spomocník

O technologiích jinde