Domů > Spomocník > Neformální vzdělávání > Klíče pro život na Bambiriádě
Odborný článek

Klíče pro život na Bambiriádě

10. 6. 2011 Neformální vzdělávání Spomocník
Autor
Vlasta Kohoutová

Anotace

Ani na letošním 13. ročníku Bambiriády nechyběli zástupci projektu NIDM Klíče pro život.

        V neděli 29. května 2011 skončil 13. ročník prezentační přehlídky dětských a mládežnických sdružení – známé Bambiriády, kterou každoročně pořádá Česká rada dětí a mládeže. Bezmála 2000 nadšených dobrovolníků z různých mládežnických organizací a spolků se v 17 městech ve všech krajích republiky podělilo s příchozími o zkušenosti, nápady a možnosti, jak mohou jejich děti smysluplně trávit volný čas.
        Ani letos na Bambiriádě nechyběli zástupci projektu NIDM Klíče pro život, jehož hlavním úkolem je dlouhodobá podpora kvalitního využívání volného času dětí a mládeže. Během akce přiblížili stovkám návštěvníků jednotlivé aktivity projektu, jeho cíle a čeho se za dva roky realizace již podařilo dosáhnout. Především vychovatelky ve školních družinách, klubech a střediscích volného času, pedagogičtí pracovníci a lidé, kteří se věnují dětem v jejich volném čase, uvítali informace o možnosti zapojit se do vzdělávacích kurzů pro pracovníky s mládeží, jež projekt nabízí.
       Po celé čtyři dny panovala na stánku Národního institutu dětí a mládeže  dobrá nálada, omladinou se to tu doslova hemžilo, vždyť jen v sobotu přišlo na Vítězné náměstí v Praze 6, kde se „pražská“ Bambiriáda konala, 20 150 návštěvníků! Rodiče i děti si za přispění pracovníků NIDM včetně těch, kteří řeší projekt Klíče pro život, například mohli ověřit své znalosti z historie, vědy i všeobecného přehledu prostřednictvím vědomostních testů, které nebyly vůbec jednoduché, a tak každý, kdo uspěl, měl radost z ocenění v podobě hodnotných knih. Ty Národnímu institutu dětí a mládeže poskytuje společnost Reader’s Digest, s. r. o.
       Atmosféru letošní Bambiriády i na stánku NIDM dokumentuje „bambiriádská“ fotogalerie, další fota z akce najdete také na webu "rajče".
        Vlasta Kohoutová, specialistka PR projektu Klíče pro život

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Vlasta Kohoutová

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.