Úvodní stránka
Přehled článků
Odkazník
Metodická pomoc
O Spomocníkovi
RSS RSS

 • Ikona informativni

  Boti v roli výukových asistentů

  Článek popisuje současné možnosti aplikace umělé inteligence se schopností hlubokého učení v roli výukových asistentů učitelů i studentů.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 04. 06. 2018, zhlédnuto 1999x, počet komentářů: 6, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Jak se stát expertem?

  Článek se věnuje popisu změn, které souvisí s budováním schopností potřebných k dosažení úrovně experta v oborech využívajících současný technologický pokrok.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 28. 05. 2018, zhlédnuto 1336x, počet komentářů: 4, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Dobře strávený čas podle Tristana Harrise

  Zpráva o činnosti amerického experta na etiku sociálních sítí, který dříve pracoval pro Google a nyní se snaží učit lidi chápat rizika ovlivňování jejich myšlení prostřednictvím technologií.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 21. 05. 2018, zhlédnuto 1418x, počet komentářů: 1, hodnocení: zatím nehodnoceno
 • Ikona informativni

  Programy na podporu informatického myšlení

  Přehled volně dostupných nástrojů vhodných pro využití v rámci nové koncepce výuky ICT, která klade důraz na informatické myšlení.

  Milan Dvořák, publikováno - 17. 05. 2018, zhlédnuto 1020x, počet komentářů: 2, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Diane Ravitch a podpora amerických veřejných škol

  Zpráva o současném vývoji amerického školství, které se vyznačuje podporou komerčních zájmů ze strany nové ministryně školství DeVos, a o boji, který proti tomu vede profesorka New York University Diane Ravitch s podporou organizace Network for Public Education.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 14. 05. 2018, zhlédnuto 889x, počet komentářů: 2, hodnocení: Hodnocení článku : 5
Strana : 1 2 3 4

Metodická pomoc
 • Bořivoj Brdička - Vzdělávání ve věku komplexity

  Úvod do studia vývoje světa v podobě komplexního systému a jeho vlivu na školství v souvislosti se vzdělávacími technologiemi.

 • Bořivoj Brdička - Internet nás zavádí na scestí!

  Druhý článek věnovaný britskému umělci a zároveň odborníkovi na technologie Jamesi Bridlemu. Tento článek se zabývá novým fenoménem YouTube, a sice masivním publikováním videí zdánlivě určených dětem, ale ve skutečnosti je zneužívajících.

 • Ondřej Neumajer - Jak vykouknout z informační bubliny

  Článek komplexně vysvětluje problematiku zkreslování, kterému je vystaveno naše vnímání informací přicházejících k nám online. Toto zkreslení začíná mít významný dopad na stav a vývoj světa. A bohužel se zvětšuje. Proto je nezbytné, abychom všichni věděli, jak vzniká, a uměli mu čelit.

 • Bořivoj Brdička - Muskův Neuralink

  Druhý díl seriálu o současném stavu vývoje technologií stimulace lidského mozku, které mají souvislost s učením. Tento díl je založen na zprávě blogera Tima Urbana, která popisuje nejnovější projekt známého investora Elona Muska. Dozvíte se v něm, čeho budou tyto technologie ve spolupráci cloudovou umělou inteligencí v dohledné době schopny.

 • Bořivoj Brdička - Od kultury konektivity k platformním společnostem

  Představení vrcholné představitelky holandské vědy José van Dijck, která se zabývá sociálními médii a digitální kulturou. Seznámení s obsahem jejího vystoupení na konferenci internetových vědců v Berlíně s diskuzí závěrů snažících se zmapovat, které síly v současnosti řídí internet.

Twitter Spomocník

O technologiích jinde