Úvodní stránka
Přehled článků
Odkazník
Metodická pomoc
O Spomocníkovi
RSS RSS

 • Ikona informativni

  Deset klíčových objevů o učení

  Přehled důležitých poznatků současné vědy, které se týkají učení, podle expertky americké firmy Brainscape Amandy Moritz-Saladino.

  Jaroslav Kratochvíl, publikováno - 05. 03. 2018, zhlédnuto 1722x, počet komentářů: 11, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Komu patří práce strojů?

  Zamyšlení nad problémem, který závažným způsobem ovlivňuje využití umělé inteligence a vzdáleně souvisí i s nasazením inteligentních počítačových systémů ve školství.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 26. 02. 2018, zhlédnuto 1270x, počet komentářů: 2, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Jaký dopad má nasazení automatizace?

  Článek shrnuje aktuální stav vývoje automatizace, který vyvolává nasazení digitálních technologií vybavených umělou inteligencí a hlubokým učením a dává ho do kontextu s budoucím vývojem celé lidské společnosti.

  Jiří Macek, publikováno - 22. 02. 2018, zhlédnuto 952x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Výuka informační výchovy podle vědců ze Stanfordu

  Zpráva o studii založené na průzkumu, která přináší doporučení, jak učit informační gramotnost, s krátkým srovnáním s podobnou aktivitou u nás.

  Petra Štefáčková, publikováno - 19. 02. 2018, zhlédnuto 1229x, počet komentářů: 2, hodnocení: Hodnocení článku : 4
 • Ikona teoreticky

  Vzdělávání ve věku komplexity Ikona odbornost

  Úvod do studia vývoje světa v podobě komplexního systému a jeho vlivu na školství v souvislosti se vzdělávacími technologiemi.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 12. 02. 2018, zhlédnuto 1501x, počet komentářů: 4, hodnocení: Hodnocení článku : 4.5
Strana : 1 2 3 4

Metodická pomoc
 • Bořivoj Brdička - Vzdělávání ve věku komplexity

  Úvod do studia vývoje světa v podobě komplexního systému a jeho vlivu na školství v souvislosti se vzdělávacími technologiemi.

 • Bořivoj Brdička - Internet nás zavádí na scestí!

  Druhý článek věnovaný britskému umělci a zároveň odborníkovi na technologie Jamesi Bridlemu. Tento článek se zabývá novým fenoménem YouTube, a sice masivním publikováním videí zdánlivě určených dětem, ale ve skutečnosti je zneužívajících.

 • Ondřej Neumajer - Jak vykouknout z informační bubliny

  Článek komplexně vysvětluje problematiku zkreslování, kterému je vystaveno naše vnímáni informací přicházejících k nám online. Toto zkreslení začíná mít významný dopad na stav a vývoj světa. A bohužel se zvětšuje. Proto je nezbytné, abychom všichni věděli, jak vzniká, a uměli mu čelit.

 • Bořivoj Brdička - Muskův Neuralink

  Druhý díl seriálu o současném stavu vývoje technologií stimulace lidského mozku, které mají souvislost s učením. Tento díl je založen na zprávě blogera Tima Urbana, která popisuje nejnovější projekt známého investora Elona Muska. Dozvíte se v něm, čeho budou tyto technologie ve spolupráci cloudovou umělou inteligencí v dohledné době schopny.

 • Bořivoj Brdička - Od kultury konektivity k platformním společnostem

  Představení vrcholné představitelky holandské vědy José van Dijck, která se zabývá sociálními médii a digitální kulturou. Seznámení s obsahem jejího vystoupení na konferenci internetových vědců v Berlíně s diskuzí závěrů snažících se zmapovat, které síly v současnosti řídí internet.

Twitter Spomocník

O technologiích jinde