Domů > Spomocník > Neformální vzdělávání > 36. ročník soutěže Středoškolská odborná činnost
Odborný článek

36. ročník soutěže Středoškolská odborná činnost

30. 6. 2014 Neformální vzdělávání Spomocník
Autor
Talentcentrum NIDV

Anotace

Středoškolská odborná činnost 2014

 V Plzni na Gymnáziu Luďka Pika skončila v neděli 15. června největší  přehlídka samostatných  prací středoškoláků - Středoškolská odborná činnost (SOČ), jejímž vyhlašovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jejím gestorem Národní institut pro další vzdělávání.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo na tři sta vítězů krajských kol v osmnácti oborech - od matematiky až po informatiku. Přehlídku slavnostně zahájil ministr  školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek  v Techmania Science Center - bývalé výrobní hale Škody Plzeň, dnes určené především mladým i nejmladším zájemcům o vědu a techniku.

Se studenty diskutovala stovka porotců, jejichž složení bylo stejně pestré jako volně vybíraná témata studentských prací:  posuzovali je učitelé středních škol,  vědečtí pracovníci akademie věd a vysokoškolští učitelé. Obhajoby skončily a diplomy a věcné ceny byly předány v neděli odpoledne autorům nejlepších odborných prací za přítomnosti zástupců akademické sféry.

Pro řadu studentů účastí v celostátním kole aktivity Středoškolské odborné činnosti nekončí. Byli nominováni k účasti na zahraničních soutěžích v USA, Číně a Evropě, další pak navrženi do soutěže České hlavičky a na Cenu Učené společnosti.

Celostátní přehlídka již  37. ročníku SOČ se bude konat příští rok poprvé v  historii soutěže v  Praze. Pořadatelskou štafetu z rukou ředitele Gymnázia Luďka Pika v Plzni Mgr. Aleše Janouška převzal prorektor Vysoké školy ekonomické v Praze doc. Ing. Jakub Fischer, Ph.D.

Výsledková listina SOČ 2014

Talentcentrum NIDV, Foto Stanislav Jansa

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Talentcentrum NIDV

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.