Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Den bezpečnějšího internetu 2007

Ikona informativni

Den bezpečnějšího internetu 2007

Autor: Daniel Tocháček
Článek je součástí Učitelského spomocníka na adrese https://spomocnik.rvp.cz.
Anotace: Zpráva o jedné z akcí evropského projektu Safer Internet.
Klíčová slova: safer internet, bezpečnější internet

Dne 6. února 2007 úspěšně proběhl již 4. ročník mezinárodní akce zaměřené na problematiku zajištění bezpečného internetu pro děti a mládež nazvané Den bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day). Na přípravě tohoto projektu, nad nímž podobně jako v minulých letech i tento rok převzala záštitu evropská komisařka pro informační společnost a média Viviane Redingová, spolupracuje evropský vzdělávací portál European Schoolnet a evropská síť pro bezpečnější internet Insafe. Součástí programu je řada rozličných krátkodobých i dlouhodobějších mezinárodních, národních a lokálních aktivit. Ty jsou naplánovány tak, aby se jejich nejdůležitější část odehrávala kolem 6. února, kdy je projekt každoročně představován veřejnosti. V tomto roce se do různých akcí připravených pod hlavičkou Dne bezpečnějšího internetu zapojili zástupci 43 států z celého světa.

Nejvýznamnějším mezinárodním podnikem realizovaným letos v rámci tohoto projektu byla čtyřměsíční tvůrčí soutěž se zaměřením na propagaci bezpečnějšího internetu pro mladé. Soutěže se zúčastnilo přes 200 škol a 150 dalších organizací a institucí. Jejím vrcholem byl celosvětový jednodenní štafetový blogařský maratón nazvaný „blogathon“, jenž se uskutečnil 6.2.2007. Během něho byly prezentovány nejpovedenější soutěžní práce a také další příspěvky k tématu internetové bezpečnosti. K aktivitám spojeným s pořádáním tohoto projektu patřilo také zveřejnění předběžných výsledků rozsáhlého on-line dotazníkového šetření sdružení Insafe zabývajícího se výzkumem chování mladých uživatelů internetu a mobilních telefonů. V České republice byla při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu 2007 vyhlášena na serveru Saferinternet.cz literární soutěž pro děti a mládež ve věku 10 – 16 let. Do 31. května 2007 mohou žáci a studenti psát povídky, pohádky, básně či kreslit komiksy na téma „Internet – svět, který pomáhá i ubližuje“. Ze všech zaslaných děl vybere v srpnu odborná porota nejlepší výtvory a jejich autory pozve k účasti na slavnostním vyhlášení vítězů, které se uskuteční v září v Jičíně během festivalu Jičín - město pohádky. Výherci se mohou těšit na hodnotné věcné ceny.

 

výchozí zpráva /anglicky/
web Insafe /anglicky/
propozice literární soutěže "Internet - svět, který pomáhá i ubližuje" /česky/

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 08. 02. 2007
Zobrazeno: 1247krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
TOCHÁČEK, Daniel. Den bezpečnějšího internetu 2007. Metodický portál: Články [online]. 08. 02. 2007, [cit. 2021-01-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/12017/DEN-BEZPECNEJSIHO-INTERNETU-2007.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.