Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Den na podporu vzdělávacích technologií v...

Ikona informativni

Den na podporu vzdělávacích technologií v USA

Autor: Bořivoj Brdička
Článek je součástí Učitelského spomocníka na adrese https://spomocnik.rvp.cz.
Anotace: Informace o akci organizované CoSN a ISTE, během níž se aktivisté rozjedou do ovlivnit Washingtonu s cílem ovlivnit jednání amerického kongresu.
Klíčová slova: den, USA, vzdělávací technologie, ISTE, NCLB, CoSN

Dvě americké organizace CoSN (Consortium for School Networking) a ISTE (International Society for Technology inEducation) společně připravují na 4. březen 2004 do Washingtonu Den na podporu vzdělávacích technologií. Akce tohoto typu jsou v USA běžně organizovány skupinami snažícími se určitým způsobem ovlivnit jednání amerického kongresu ve prospěch nějaké konkrétní věci. Jedná se tedy vlastně o otevřený a zcela průhledný lobbing. Podobné nátlakové akce (ang. Advocacy Days) realizují např. propagátoři lidských práv nebo péče o zdraví občanů, bojovnice za práva žen, skupiny ochránců životního prostředí apod. Politicky je tento způsob ovlivňování rozhodování kongresu podporován spíše ze strany republikánů. Nyní tedy mají svůj Den i učitelé podporující vzdělávací technologie.

Akce navazuje na výroční konferenci K-12 School Networking (Sítě na základních a středních školách), která se s tématickým upřesněním „No Child Left Behind and Technology“ (program prezidenta Bushe „Žádné dítě nesmí zůstat pozadu“ a technologie) koná 2. a 3. března. Pozvánka Dne na podporu vzdělávacích technologií vystihuje podstatu věci jako „příležitost předat zákonodárcům zprávu o tom, jak jejich rozhodování pomáhá zlepšovat podmínky pro vzdělávání ve školách i doma“. Na programu je úvodní školení zaměřené obecně na možnosti efektivního ovlivňování zákonů vztahujících se ke vzdělávacím technologiím, seminář o současném stavu americké legislativy v této oblasti a hlavně odpolední setkání s kongresmany přímo ve sněmovně.

Dlužno dodat jen to, že hlavním cílem akce je podpora společné iniciativy obou organizátorů (CoSN/ISTE) na vytvoření tzv. Ed Tech Action Network (sítě aktivistů vzdělávacích technologií), která by se měla stát stálou platformou pro otevřené lobování v řadách amerických zákonodárců.


Odkazy:
Consortium for School Networking
International Society for Technology inEducation

 

zdroj: K-12 School Networking

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 01. 03. 2004
Zobrazeno: 1374krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
BRDIČKA, Bořivoj. Den na podporu vzdělávacích technologií v USA. Metodický portál: Články [online]. 01. 03. 2004, [cit. 2021-01-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/12219/DEN-NA-PODPORU-VZDELAVACICH-TECHNOLOGII-V-USA.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.