Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Vězňové se podílejí na zavádění počítačů...

Ikona informativni

Vězňové se podílejí na zavádění počítačů do škol

Autor: Helena Hlaváčková
Článek je součástí Učitelského spomocníka na adrese https://spomocnik.rvp.cz.
Anotace: Zajímavý nápad kalifornského podnikatele Johna Detwilera, kterého napadlo, že by vězňové mohli repasovat počítače pro školy.
Klíčová slova: USA, technologie, školy, Kalifornie, vězňové

Nový program pro vězně, který nejen pomáhá obnovovat zastaralé počítače a instalovat je na školách, ale též pomáhá rehabilitaci vězňů se rozšiřuje po celé Americe.

Kalifornský podnikatel John Detwiler dostal nápad, který nabízí řešení současně pro podnikatele, vězně i školy. Detwiler vycházel z myšlenky, že podnikatelé vlastní použitelné, ale rychle zastarávající počítače. Věděl též, že školy nutně potřebují více počítačů. To mu vnuklo myšlenku rekvalifikace vězňů v repasování počítačů dodaných podnikateli pro použití ve školách.

Od vzniku Detwilerovy nadace v září 1991 s podporou grantu od Pacific Telesis John Detwiler se svou rodinou a kolegy rozšířil projekt nejméně ve 21 amerických státech. Do léta 1998 bylo instalováno do škol více než 43 000 počítačů prostřednictvím Detwilerovy nadace a jejích partnerů. "Je to spojenectví, které přináší užitek všem jejím členům," řekli organizátoři projektu. Podnikatelům se dostane odpovídající reklamy, vězňi získají vysoce kvalifikované dovednosti a studenti možnost pracovat s počítači, která je připraví na život v informační společnosti.

Projektem, který nastartovala Detwilerova nadace se dnes zabývají i jiné organizace. S projektem se důkladně seznámil v Kalifornii i Kenneth Kovatch, který se svými kolegy vytvořil svůj vlastní program. Program se stal hlavní činností americkou vládou podporované agentury známé pod jménem Computers for Education Program. Na programu se přímo podílí vězeňské instituce v Ohiu a soukromé školy v Clevelandu. "Celkem se zapojilo do projektu zatím 317 škol, které dostaly více než 4 000 počítačů, řekl Kenneth Kovatch. Počítače nejsou zcela zadarmo," řekl dále Kovatch. Školy musí zaplatit 89 dolarů za každý počítač s procesorem Pentium. Kenneth Kovatch se nespokojil s oblastí Clevelandu, nyní jsou centrem jeho zájmu školy v Appalachia. Všechny počítače prodané agenturou Computers for Education v Ohiu jsou napojeny na Internet a mají roční záruku. Plán pana Kennetha Kovatche je instalace dalších 2 000 počítačů do roku 2000.

zdroj: http://www.eschoolnews.org/stories/story4.html

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 19. 03. 1999
Zobrazeno: 1459krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
HLAVÁČKOVÁ, Helena. Vězňové se podílejí na zavádění počítačů do škol. Metodický portál: Články [online]. 19. 03. 1999, [cit. 2020-11-27]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/12303/VEZNOVE-SE-PODILEJI-NA-ZAVADENI-POCITACU-DO-SKOL.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.