Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Studentské počítače zvedají úroveň gramotnosti...

Studentské počítače zvedají úroveň gramotnosti jejich rodičů

Informativní příspěvek
Autor: Dagmar Mikmeková
Zajímavý vedlejší efekt projektu na vybavování žáků vlastními počítači v Severní Georgii.

V okrese Towns v Severní Georgii dostalo všech 270 žáků 2. stupně základních škol na počátku školního roku své vlastní počítače StudyPro od firmy Samsung. Jsou to počítače specielně vyrovené právě pro výukové účely. Žáci je užívali ve všech vyučovacích předmětech. Tato technika byla zaplacena z příspěvku Apalačské regionální komise (složka amerického ministerstva školství), který činil 320.000 dollarů. Apalačská regionální komise zajišťuje finance pro ekonomický rozvoj a zlepšení infrastruktury ve třinácti Apalačských státech. Dalších 80.000 dollarů pocházelo od místních dárců.

Vyučující v tomto okrese, v němž je 37 procent dospělých se středoškolským vzděláním, shledávají, že když děti své počítače odloží, tak si je jejich rodiče půjčují a učí se s nimi pracovat, psát, dělat tabulky a prozkoumávat Internet.

Předtím, než jsou počítače předávány, děti i rodiče se musí zúčastnit povinných počítačových kurzů. Je znám jen jediný případ, kdy se jednomu z rodičů nepodařilo tento kurz absolvovat.

Zdroj: Amy Frazier, "Vyučující doufají, že počítače studentů pomohou porazit negramotnst rodičů" - publikováno v Seattle Post-Intelligencer, 28. listopadu 1998 

Detailní informace o článku naleznete ZDE.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek

Příspěvek je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.