Domů > Spomocník > Základní vzdělávání > Studentské počítače zvedají úroveň gramotnosti jejich rodičů
Odborný článek

Studentské počítače zvedají úroveň gramotnosti jejich rodičů

17. 12. 1998 Základní vzdělávání Spomocník
Autor
Dagmar Mikmeková

Anotace

Zajímavý vedlejší efekt projektu na vybavování žáků vlastními počítači v Severní Georgii.

V okrese Towns v Severní Georgii dostalo všech 270 žáků 2. stupně základních škol na počátku školního roku své vlastní počítače StudyPro od firmy Samsung. Jsou to počítače specielně vyrovené právě pro výukové účely. Žáci je užívali ve všech vyučovacích předmětech. Tato technika byla zaplacena z příspěvku Apalačské regionální komise (složka amerického ministerstva školství), který činil 320.000 dollarů. Apalačská regionální komise zajišťuje finance pro ekonomický rozvoj a zlepšení infrastruktury ve třinácti Apalačských státech. Dalších 80.000 dollarů pocházelo od místních dárců.

Vyučující v tomto okrese, v němž je 37 procent dospělých se středoškolským vzděláním, shledávají, že když děti své počítače odloží, tak si je jejich rodiče půjčují a učí se s nimi pracovat, psát, dělat tabulky a prozkoumávat Internet.

Předtím, než jsou počítače předávány, děti i rodiče se musí zúčastnit povinných počítačových kurzů. Je znám jen jediný případ, kdy se jednomu z rodičů nepodařilo tento kurz absolvovat.

Zdroj: Amy Frazier, "Vyučující doufají, že počítače studentů pomohou porazit negramotnst rodičů" - publikováno v Seattle Post-Intelligencer, 28. listopadu 1998 

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Dagmar Mikmeková

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.