Milí návštěvníci,
jak jste si jistě již všimli, stránky Učitelského spomocníka jsou ilustrovány mnoha dětskými kresbami. Prostřednictvím učitelů, kteří se k nám chodí vzdělávat, jsme o ně požádali všechny, kdo byli ochotni nám pomoci. Jsme přesvědčeni, že i vám se tento způsob oživení často nezáživných informací líbí.
Tuto výstavku jsme se rozhodli udělat proto, že vám chceme ukázat jednak originály použitých obrázků, jež jsme z různých důvodů museli nějakým způsobem upravit, a také některé další zvláště pěkné kresby, které jsme dosud nepoužili. Budeme moc rádi, když i vy nám pošlete své obrázky s tématy týkajícími obsahu našich stránek. Nejlepší práce opět zveřejníme. Posílat je můžete buď poštou nebo lépe elektronicky k nám do oddělení IT PedF UK Praha. Děkujeme.
--------------------------------------------------------------------------------
Toto je původní práce, z níž jsme převzali obrázek Spomocníka a použili ho jako naše logo. Autorkou je Z. Homolová (10 let) ze Základní školy Brjanská z Kladna.
Jak vidno, kandidátů na Spomocníka jsme měli více a bylo velice obtížné si vybrat. I tento od D. Plechaté (11 let) ze ZŠ Křimická Praha 10 byl moc pěkný a určitě ho někde použijeme.
Za jedny z nejhodnotnějších prací vůbec považujeme ty ze ZŠ pro žáky se zbytky zraku v Radlické ulici v Praze 5. Ten první je od Martina Patery (15 let) a ten druhý od Dany Sýkorové (15 let).
Některé práce by mohly jít zfleku do nějaké soutěže. Robert Jansa (12 let) ze ZŠ Nedvědovo n. v Praze - Podolí kreslí jako profesionál.
Petr Calk (14 let) ze ZŠ Na Smetance v Praze 2 nám nakreslil, jak dopadne každý, kdo se snaží pozřít všechny informace, které má na dosah. Je jich příliš mnoho na to, aby to bylo zdravé.
Technologie však mohou být použity i mnohem zdravějším a užitečnějším způsobem. M. Ebertová (14 let) z Unhoště se, jak se zdá, s počítačem již docela skamarádila.
Petra Pařízková (11 let), ZŠ Veronské náměstí Praha 10, prokazatelně pochopila, k čemu mohou být dobré komunikační technologie v podobě Interentu. Doufejme, že ona i vy se o to usilovněji budete učit angličtinu. Není to sice přímo rodný jazyk indiánů, ale určitě se pomocí něj s nimi domluvíte.
Nikola Poláková (11 let), ZŠ Veronské n. Praha 10, již tuší i to, že je možné, aby se část peněz elektronicky posílaných do banky ztratila. Od té doby, co se na Inernetu začalo více obchodovat, to však jde stále hůře. Těžko se vám někdy něco takového ve skutečnosti přihodí.
Žák páté třídy ze ZŠ pro žáky se zbytky zraku v Radlické ulici Praha 5, který se podepsal Borek, nám nakreslil krásnou výměnu názorů. Nebo bychom tomu snad měli říkat komunikace? To je jedno. V každém případě jsme tento obrázek použili.
Tohle již není jen obyčejná výměna informací. Petra Šťastná, ZŠ Křimická Praha 10, věří, že počítač je schopen citu. Petro, to ne. Za vším, co počítače dělají, stojí lidé. Jestlipak víš, že je dnes již docela běžné, aby se dva lidé, třeba i z úplně vzdálených koutů naší Země, prostřednictvím Internetu poznali, zamilovali se do sebe a nakonec se třeba i vzali?
Není to dojemné! Eliško Glancová (8 let) z výtvarného kroužku na ZŠ Korunovační v Praze 7, děkujeme.
--------------------------------------------------------------------------------
Tak, a to je zatím vše. Časem se ale vraťte, budeme obrázky obměňovat. Zvláště, pokud i vy nám nějaký pošlete.
Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.
Článek nebyl prozatím komentován.
Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.
Článek není zařazen do žádného seriálu.