Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Otevřený masivní kurz umělé inteligence

Otevřený masivní kurz umělé inteligence

Informativní příspěvek
Informace o možnosti zúčastnit se online kurzu vedeného profesory Stanford University obsahujícího úvod do umělé inteligence.

Minulý týden světem proletěla zpráva o tom, že dva špičkoví světoví experti na umělou inteligenci působící na Stanford University (Silicon Valley, Kalifornie) připravují masivní otevřený online kurz, jehož obsah bude přibližně odpovídat tomu, co učí svých 200 prezenčních studentů jako úvod do studia oboru. Stanford je, jak známo, poměrně prestižní univerzitou. Lektory jsou páni profesoři Sebastian Thrun a Peter Norvig. Sebastian Thrun je vedoucím týmu, který s podporou Pentagonu sestrojil robotický automobil, který dokáže jezdit v běžném provozu bez zásahu řidiče. Peter Norvig je bývalým vědcem NASA, vedoucím výzkumu firmy Google a autorem používané moderní učebnice umělé inteligence.

Poté, co o kurzu začaly informovat média (např. článek The New York Times v citacích), zvedl se po celém světě o účast velký zájem. Během několika málo dnů se zapsalo přes 100 tisíc zájemců. Účast bude založena na video-tutoriálech (inspirovaných Khan Academy) a automaticky vyhodnocovaných testech ověřujících nabyté znalosti. Každý, kdo kurz dokončí, obdrží certifikát a na závěr bude zveřejněn seznam účastníků s pořadím úspěšnosti. Oficiální zahájení kurzu je plánováno na 10. října, ukončen bude 16. prosince. Zapsat se lze na webu kurzu – Introduction to Artificial Inteligence.

How It Works:

 

Citace a použitá literatura:
[1] - MARKOFF, John. Virtual and Artificial, but 58,000 Want Course. 2011. [cit. 2011-08-22]. Dostupný z WWW: [http://www.nytimes.com/2011/08/16/science/16stanfo...].  
Detailní informace o článku naleznete ZDE.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek

Licence článku:
Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.