Domů > Spomocník > Neformální vzdělávání > V Brně vzniká katalog volnočasových aktivit pro děti cizinců, kteří zde dlouhodobě žijí
Odborný článek

V Brně vzniká katalog volnočasových aktivit pro děti cizinců, kteří zde dlouhodobě žijí

31. 8. 2011 Neformální vzdělávání Spomocník
Autor
Petr Zdráhal

Anotace

Nabídku volnočasových aktivit, do kterých se mohou zapojit děti zahraničních odborníků a dalších cizinců, kteří dlouhodobě žijí v Brně, mapuje v těchto dnech organizace Brno Expat Centre.

Organizace Brno Expat Centre se až do 2. srpna obracela na organizace a jejich pracovníky s následující výzvou:
„Zajímalo by nás, zda je vaše organizace schopna nabídnout takové kroužky, skupiny, oddíly či aktivity, které by umožnily účast zahraničních dětí. To znamená, zda někteří Vaši vedoucí, pedagogové či pracovníci jsou schopni zapojit takové děti do svého kolektivu či provést výuku v angličtině či jiných jazycích“.

Na základě získaných informací a poznatků se v současnosti vytváří přehled takovýchto volnočasových aktivit ve formě „Info sheet“, který by měl být zájemcům přístupný prostřednictvím webu www.brnoexpatcentre.eu ještě před začátkem nového školního roku.

„Spolupráce může být přínosná jak pro děti cizinců, tak pro kolektivy, do kterých se případně zapojí," myslí si Jana Kučerová, předsedkyně Jihomoravské rady dětí a mládeže, která zastřešuje 18 organizací dětí a mládeže. „Věřím, že mezi desítkami oddílů a klubů, které se v Brně pravidelně scházejí, najdeme takové, které se k této iniciativě přidají“, uvedla Kučerová.

Nabídka volnočasových aktivit pro děti a mládež je v Brně tradičně bohatá. S hledáním míst, kde mohou jejich děti trávit čas smysluplně, pomáhá dlohodobě i portál www.klubovny.cz. Ten je ale v českém jazyce a s případnou anglickou verzí se zatím nepočítá.

Projekt podpořilo i Statutární město Brno. Možnost kvalitního vyplnění volného času v Brně působících zahraničních odborníků a jejich rodin je důležitým prvkem vytvářejícím příjemné prostředí pro život ve městě. Má tedy přímý vliv na jeho rozvoj, konkurenceschopnost a úspěch.

Článek byl převzat z webu http://remix.icm.cz


Pavel Zdráhal, regionální koordinátor – redaktor, kraj Jihomoravský
 

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Petr Zdráhal

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.