Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Susan Oxnevad a ThingLink

Ikona informativni

Susan Oxnevad a ThingLink

Autor: Tamara Müllerová
Tento článek vznikl jako studentská práce
Článek je součástí Učitelského spomocníka na adrese https://spomocnik.rvp.cz.
Anotace: Představení zajímavé americké blogerky a školitelky učitelů, která je učí integrovat technologie do výuky a používat nejvhodnější volně dostupné nástroje.
Klíčová slova: vzdělávání učitelů, DVPP, blog, metodická pomoc, Susan Oxnevad, ThingLink

Susan Oxnevad je pedagožka a učitelka. Byla facilitátorkou pro vzdělávací technologie ve školách v Chicagu, působila také jako konzultantka a designérka pro magazín EdTech. Prostřednictvím svého blogu poskytuje návody pro profesní růst učitelů. Články obsahují promyšlené způsoby, jak začlenit technologie do výuky, aby fungovaly jako účinný a efektivní nástroj, který může napomoci vyučovacímu procesu. Susan Oxnevad se zaměřuje na metodickou pomoc s využitím různých online nástrojů.

Jedním z nejdůležitějších je pro ni ThingLink. Používá ho k vytváření interaktivních dokumentů, kterými může být například zpracovaný výukový materiál nebo příprava na hodinu. Principem je nahrání libovolného obrázku na ThingLink a následné vložení interaktivně se otvírajících oken s popisy či odkazy na různá místa tak, že je možno si pouhým najetím myší obsah zobrazit. V následující ukázce Susan Oxnevad odkazuje na různé možnosti, jak obrázek nahrát na ThingLink.

 

Susan sama tento nástroj ve svých kurzech běžně používá. Jedním takovým je ThingLink Teacher Challenge. Akce probíhala během léta roku 2014 a jednalo se o ucelený profesní rozvoj učitelů, který měl za cíl vybudovat profesionální vzdělávací komunitu. Zaregistrovalo se více než 500 amerických učitelů, kteří se zdokonalovali v možnostech využití technologií ve výuce a přitom vytvořili stovky vynikajících interaktivních ThingLink dokumentů. Do budoucna má Susan v plánu vytvořit nabídku podobných vzdělávacích příležitostí, které budou fungovat celoročně.

Susan Oxnevad pomocí ThingLink vytvořila také interaktivní kalendář a odkazuje, mimo jiné, na nově vzniklé propojení Google Drive a ThingLink. Díky nástrojům Googlu je možné vytvořit například prezentaci, tu následně nahrát na ThingLink a obohatit ji o funkční interaktivně se zobrazující doplňkové informace a odkazy. Vytvořený materiál lze sdílet s ostatními. Jednoduchý návod a příklad je zde.

Susan je též autorkou modelu přípravy učitelů Digital Differentiation z roku 2012. Ten popisuje propojení vybraných nástrojů, které jsou použitelné pro výuku a učení, s metodickými postupy a návodem na jejich aplikaci. Vzhledem k rozvoji je neustále aktualizuje. Model obsahuje tři základní složky: flexibilní nástroje, základní otázky a učební posuny.

Student se učí kladením otázek a využitím digitálních nástrojů. Posun pak naznačuje výukové cíle, kterých má dosáhnout. Tato forma učení vede ke konstruování nových poznatků. Studenti používají digitální nástroje pro hledání, pochopení a využití informací. Tento model předpokládá, že učitel pracuje jinak než dříve, čímž získává novou roli. Má mnohem více příležitostí pro interakci s jednotlivými žáky a vzájemně se všichni obohacují.

Susan se skutečně neustále věnuje hledání nových způsobů výuky a své stránky stále aktualizuje. Lze jí nalézt na Twitteru, ThingLinku, Pinterestu i na Facebooku. Její výuková videa je možné shlédnout na Youtube.

Transform Teaching & Learning with ThingLink and Google Drive

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 19. 02. 2015
Zobrazeno: 2560krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

3 uživatelé Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
MÜLLEROVÁ, Tamara. Susan Oxnevad a ThingLink. Metodický portál: Články [online]. 19. 02. 2015, [cit. 2021-01-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/19541/SUSAN-OXNEVAD-A-THINGLINK.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.