Anotace | Článek popisuje zkušenosti studenta UK PedF jako účastníka projektu šířícího osvětu o internetové bezpečnosti mezi dětmi. | Poslední komentář | "Hodně úsměvů (...) způsobil samotný termín sexting" -- A není divu. Pokusil jsem se vyhledat použitelné vymezení, a při té příležitosti jsem na anglické Wikipedii padl na zajímavý "úvod do problematiky", mimochodem poněkud skeptický. Údaje nejsou příliš jednoznačné, já sám si z nich pro sebe vybírám "a widely cited 2011 study indicated the previously reported prevalence was exaggerated".
Zajímavé může být finanční pozadí této osvětové (??) kampaně. Ze strany O2 je to reklama - to je v nejlepším pořádku, soukromá firma ať sype svoje peníze kam chce. Jen doufám - nejspíš marně - že se na tom finančně nepodílí český stát. Jaký smysl má bojovat proti něčemu, co reálně vůbec nelze ovlivnit?
Velice ilustrativní je historka s dívkou, jejíž nápadník prolomil heslo k jejímu profilu a začal škodit jejím jménem. Jistě jí to bylo nepříjemné, a prolamovat hesla k cizím účtům je ošklivé. Ale cožpak by dostatečně odhodlaný škůdce nedocílil stejný efekt i bez prolomení hesla? (Vytvořit nový falešný účet, podpořit jej falešnými účty na jiných službách, falešnými adresami. A skutečnými fotografiemi.) Proti tomu je jediná účinná obrana - ignorovat to. |
---|