Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Web místem zveřejňování disciplinárních řízení...

Web místem zveřejňování disciplinárních řízení proti učitelům v USA

Informativní příspěvek
Autor: Šárka Vlčková
Informace o opatření vermontského ministerstva školství buduje nové internetové stránky, na kterých budou informace o učitelích, kteří byli podrobeni disciplinárnímu řízení.

Vermontské Ministerstvo školství buduje nové internetové stránky, na kterých budou informace o učitelích, kteří byli podrobeni disciplinárnímu řízení. „Tyto stránky budou průběžně upravovány podle toho, jak budou případy postupovat,“ řekl pracovník vermontského Ministerstva školství William Corrow. Výsledky těchto disciplinárních řízení nejsou zveřejňovány jen ve Vermontu. Nedávná vlna publicity vyvolaná nevhodným sexuálním chováním učitelů ke svým žákům vyústila ve studie zkoumající, jak o těchto případech informovat veřejnost a jak jsou vlastně školy celkově proti tomuto chráněny, řekl Corrow.

I případy ostatních profesionálů se státní licencí, kteří se dostali do konfliktu se zákony, jsou zveřejňovány na internetu. Stejné sekce existují i pro obchodníky s nemovitostmi, zdravotní sestry, licitátory, účetní nebo lékárníky. Zveřejňování disciplinárních řízení s učiteli na internetu usnadní informovanost veřejnosti o projednávání těchto případů, řekl Corrow. Ministerstvo školství již rozhoduje jen o tom, které informace zveřejňovat a kde. Corrow též prozradil, že ministr by rád měl na stránkách odkaz na seznam kroků ministerstva v disciplinárních řízení.

Prezident Vermontské pobočky celostátních školských odborů Angelo Dorta prohlásil, že zveřejňování disciplinárních řízení učitelů je v souhlasu s metodikou přijatou americkým federálním ministerstvem vnitra k informování veřejnosti o přestupcích profesionálů. „Kromě tohoto, nemám žádné námitky proti zveřejňování těchto informací na internetu.. Nepožadujeme žádné speciální výhody,“ řekl.

Tento nápad přišel od Corrowa, člena komise, která dohlíží na bezpečnost ve vermontském školství. „Nechci, aby se učitelé cítili pronásledovaní. Komise pouze hledá cesty k lepší informovanosti veřejnosti.“ řekl Corrow.

Odkazy:
Vermont Department of Education - http://www.state.vt.us/educ
Vermont Secretary of State: Disciplinary Action Search - http://vtprofessionals.org/opr1/opr/pubs/press_search.html

zdroj: State web site to post disciplinary action against teachers, eSchool News online, September 30, 2003

Detailní informace o článku naleznete ZDE.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek

Licence článku:
Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.