Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Web místem zveřejňování disciplinárních řízení...

Ikona informativni

Web místem zveřejňování disciplinárních řízení proti učitelům v USA

Autor: Šárka Vlčková
Článek je součástí Učitelského spomocníka na adrese https://spomocnik.rvp.cz.
Anotace: Informace o opatření vermontského ministerstva školství buduje nové internetové stránky, na kterých budou informace o učitelích, kteří byli podrobeni disciplinárnímu řízení.
Klíčová slova: internet, USA, učitelé, Web, disciplinární řízení, Vermont

Vermontské Ministerstvo školství buduje nové internetové stránky, na kterých budou informace o učitelích, kteří byli podrobeni disciplinárnímu řízení. „Tyto stránky budou průběžně upravovány podle toho, jak budou případy postupovat,“ řekl pracovník vermontského Ministerstva školství William Corrow. Výsledky těchto disciplinárních řízení nejsou zveřejňovány jen ve Vermontu. Nedávná vlna publicity vyvolaná nevhodným sexuálním chováním učitelů ke svým žákům vyústila ve studie zkoumající, jak o těchto případech informovat veřejnost a jak jsou vlastně školy celkově proti tomuto chráněny, řekl Corrow.

I případy ostatních profesionálů se státní licencí, kteří se dostali do konfliktu se zákony, jsou zveřejňovány na internetu. Stejné sekce existují i pro obchodníky s nemovitostmi, zdravotní sestry, licitátory, účetní nebo lékárníky. Zveřejňování disciplinárních řízení s učiteli na internetu usnadní informovanost veřejnosti o projednávání těchto případů, řekl Corrow. Ministerstvo školství již rozhoduje jen o tom, které informace zveřejňovat a kde. Corrow též prozradil, že ministr by rád měl na stránkách odkaz na seznam kroků ministerstva v disciplinárních řízení.

Prezident Vermontské pobočky celostátních školských odborů Angelo Dorta prohlásil, že zveřejňování disciplinárních řízení učitelů je v souhlasu s metodikou přijatou americkým federálním ministerstvem vnitra k informování veřejnosti o přestupcích profesionálů. „Kromě tohoto, nemám žádné námitky proti zveřejňování těchto informací na internetu.. Nepožadujeme žádné speciální výhody,“ řekl.

Tento nápad přišel od Corrowa, člena komise, která dohlíží na bezpečnost ve vermontském školství. „Nechci, aby se učitelé cítili pronásledovaní. Komise pouze hledá cesty k lepší informovanosti veřejnosti.“ řekl Corrow.

Odkazy:
Vermont Department of Education - http://www.state.vt.us/educ
Vermont Secretary of State: Disciplinary Action Search - http://vtprofessionals.org/opr1/opr/pubs/press_search.html

zdroj: State web site to post disciplinary action against teachers, eSchool News online, September 30, 2003

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 16. 02. 2004
Zobrazeno: 1463krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
VLČKOVÁ, Šárka. Web místem zveřejňování disciplinárních řízení proti učitelům v USA. Metodický portál: Články [online]. 16. 02. 2004, [cit. 2020-08-04]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/12221/WEB-MISTEM-ZVEREJNOVANI-DISCIPLINARNICH-RIZENI-PROTI-UCITELUM-V-USA.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.