Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Testování pomocí Moodle

Ikona prakticky

Testování pomocí Moodle

Ikona zkusenost
Autor: Vladimír Beran
Tento článek vznikl jako studentská práce
Článek je součástí Učitelského spomocníka na adrese https://spomocnik.rvp.cz.
Anotace: Upoutávka na práci, kterou student UK Praha PedF připravil za účelem pomoci učitelům vytvářet testy v rámci systému výuky Moodle.
Klíčová slova: Moodle, LMS, testování, distanční výuka, kombinovaná výuka

Není to tak dávno, kdy jsem se při zpracování diplomové práce tématicky se zabývající "návrhem systému určeného k analýze získaných znalostí u žáků druhého stupně základních škol" zaobíral myšlenkou popsat možnosti testování v rámci systému na podporu presenční a distanční výuky Moodle. Spouštěcím mechanismem se nakonec stal kolega, vyučující na střední škole, který se rozhodl začít využívat tento systém v rámci vlastního profesního rozvoje a začleňování informačních a komunikačních technologií do života školy. Byl jsem požádán o přátelskou formu mentoringu. Problematickou partií Moodlu se stal modul Testování.

Při vkládání některých typů úloh není možno mluvit o intuici, transparentnosti či jednoduchosti použití. Nastavení parametrů jednotlivých typů úloh sice kolega pochopil, měl však obavy, že bude-li se k tvorbě testů vracet v budoucnu, budou jeho nabyté znalosti a dovednosti týkající se testování v Moodle potřebovat oprášit. Rozhodl jsem se proto vytvořit jakýsi manuál popisující možnosti zařazení softwarového balíku Moodle do systémů zabývajících se ověřováním a analýzou získaných znalostí a dovedností v jednotlivých stádiích edukačního procesu, který by shrnoval možnosti testování systému Moodle verze 2.4. Dokument může být použit jako podpora ke školení nebo při samostudiu. Závěr je věnován výhodám a nevýhodám tohoto řešení a zamyšlením se nad použitelností v praxi.

Snad se bude hodit i vám.

 
Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 06. 03. 2013
Zobrazeno: 2806krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 4.5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

1 uživatel Hodnocení článku : 5
1 uživatel Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
BERAN, Vladimír. Testování pomocí Moodle. Metodický portál: Články [online]. 06. 03. 2013, [cit. 2020-08-09]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/17231/TESTOVANI-POMOCI-MOODLE.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.