Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > iPrázdniny s učiteli aneb prázdninová akce...

Ikona informativni

iPrázdniny s učiteli aneb prázdninová akce Virtuálního Digicentra

Autor: Jaroslav Mašek

Bylo to na podzim loňského roku, kdy jsme o té myšlence začali poprvé uvažovat. Nedlouho předtím vzniklo v Brně, po Liberci a Praze, již třetí Digicentrum Elixíru do škol a my přemýšleli o tom, že založíme také digicentrum virtuální. Chtěli jsme fyzickým setkáním učitelů dát ještě další rozměr. Vytvořit simulované, participativní prostředí, ve kterém se budeme potkávat a s pomocí technologií vytvářet obsah. Tehdy jsem ještě sám nevěděl, jak by mělo vypadat, věděl jsem ale zcela přesně, jak by vypadat nemělo. 

iPrázdniny s učiteli je první akcí Virtuálního Digicentra Elixíru a jde nám v ní o jediné. Představit učitele trochu jinak, než jak se prezentují během školního roku, jak je znají jejich žáci a ostatní kolegové a kolegyně ve škole. A dát jim příležitost ukázat, že technologie opravdu používat umí, přestože si to o nich možná někteří nemyslí, a to nejen ve své výuce, ale i když mají právě volno, o prázdninách. 

Nejde nám o to vzájemně se srovnávat, kdo použije zajímavější a atraktivnější aplikaci či platformu nebo kdo vymyslí úžasnější zpracování. Nechceme soutěžit, hnát se za exkluzivitou. Ani nechceme učitele o prázdninách zahltit další prací a technologiemi. Proboha, jen to ne! Měla by to být především zábava. Chceme se jen společně bavit, a když to vyjde, třeba se i trochu vzájemně inspirovat.

iPrázdniny s učiteli – upoutávky pro jednotlivé týdny 

Každý týden (od 24. 6. do 1. 9.) vám formou článku na Spomocníkovi (vyjde vždy v pondělí) představíme jednu jednoduchou aktivitu, do které se pak následně budete moci zapojit, a to až do skončení celé akce. V uvedeném článku danou aktivitu nejen vysvětlíme s ukázkou možného výstupu, ale představíme i tipy a nápady, jak k úkolu přistoupit, abychom vám pomohli v případě, že si nebudete vědět rady. Zadání se poté objeví na webu iPrázdniny s učiteli, kde najdete všechny informace, jak vámi vytvořený obsah publikovat.

10 týdnů, 10 aktivit, 10 různých forem výstupů má svou symboliku, která není náhodná. Odpovídá 10 měsícům školního roku a nepřímo ukazuje na možnosti využít podobné postupy s našimi žáky ve škole. 

Jak jste už jistě poznali, tento článek je pozvánkou na celou akci. 

Prosím, šiřte ji společně s námi!

A přijďte se na iPrázdniny se svými kolegy a kolegyněmi podívat. Věřím, že budete mít chuť se do některé z aktivit zapojit a že to bude zajímavá a obohacující zkušenost.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 17. 06. 2019
Zobrazeno: 3724krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

2 uživatelé Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
MAŠEK, Jaroslav. iPrázdniny s učiteli aneb prázdninová akce Virtuálního Digicentra. Metodický portál: Články [online]. 17. 06. 2019, [cit. 2020-11-24]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22156/IPRAZDNINY-S-UCITELI-ANEB-PRAZDNINOVA-AKCE-VIRTUALNIHO-DIGICENTRA.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.