Domů > Spomocník > Základní vzdělávání > iPrázdniny s učiteli aneb prázdninová akce Virtuálního Digicentra
Odborný článek

iPrázdniny s učiteli aneb prázdninová akce Virtuálního Digicentra

17. 6. 2019 Základní vzdělávání Spomocník
Autor
Jaroslav Mašek
Tento článek je součastí seriálu: Akce Virtuálního Digicentra

Anotace

Pozvánka na prázdninovou akci Virtuálního Digicentra s názvem iPrázdniny s učiteli.

Bylo to na podzim loňského roku, kdy jsme o té myšlence začali poprvé uvažovat. Nedlouho předtím vzniklo v Brně, po Liberci a Praze, již třetí Digicentrum Elixíru do škol a my přemýšleli o tom, že založíme také digicentrum virtuální. Chtěli jsme fyzickým setkáním učitelů dát ještě další rozměr. Vytvořit simulované, participativní prostředí, ve kterém se budeme potkávat a s pomocí technologií vytvářet obsah. Tehdy jsem ještě sám nevěděl, jak by mělo vypadat, věděl jsem ale zcela přesně, jak by vypadat nemělo. 

iPrázdniny s učiteli je první akcí Virtuálního Digicentra Elixíru a jde nám v ní o jediné. Představit učitele trochu jinak, než jak se prezentují během školního roku, jak je znají jejich žáci a ostatní kolegové a kolegyně ve škole. A dát jim příležitost ukázat, že technologie opravdu používat umí, přestože si to o nich možná někteří nemyslí, a to nejen ve své výuce, ale i když mají právě volno, o prázdninách. 

Nejde nám o to vzájemně se srovnávat, kdo použije zajímavější a atraktivnější aplikaci či platformu nebo kdo vymyslí úžasnější zpracování. Nechceme soutěžit, hnát se za exkluzivitou. Ani nechceme učitele o prázdninách zahltit další prací a technologiemi. Proboha, jen to ne! Měla by to být především zábava. Chceme se jen společně bavit, a když to vyjde, třeba se i trochu vzájemně inspirovat.

iPrázdniny s učiteli – upoutávky pro jednotlivé týdny 

Každý týden (od 24. 6. do 1. 9.) vám formou článku na Spomocníkovi (vyjde vždy v pondělí) představíme jednu jednoduchou aktivitu, do které se pak následně budete moci zapojit, a to až do skončení celé akce. V uvedeném článku danou aktivitu nejen vysvětlíme s ukázkou možného výstupu, ale představíme i tipy a nápady, jak k úkolu přistoupit, abychom vám pomohli v případě, že si nebudete vědět rady. Zadání se poté objeví na webu iPrázdniny s učiteli, kde najdete všechny informace, jak vámi vytvořený obsah publikovat.

10 týdnů, 10 aktivit, 10 různých forem výstupů má svou symboliku, která není náhodná. Odpovídá 10 měsícům školního roku a nepřímo ukazuje na možnosti využít podobné postupy s našimi žáky ve škole. 

Jak jste už jistě poznali, tento článek je pozvánkou na celou akci. 

Prosím, šiřte ji společně s námi!

A přijďte se na iPrázdniny se svými kolegy a kolegyněmi podívat. Věřím, že budete mít chuť se do některé z aktivit zapojit a že to bude zajímavá a obohacující zkušenost.

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.