Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digice...

Ikona informativni

Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digicentra)

Autor: Jaroslav Mašek
 

V článku 5 kroků, než začnete s Wikipedií ve škole jsme si představili několik způsobů, jak poznat Wikipedii z pohledu editora. Editaton VDC, v pořadí již 4. akce Virtuálního Digicentra Elixíru do škol, je dalším z nich.

S učiteli se v ní pustíme do tvorby nových či existujících článků na Wikipedii. Společně zažijeme skupinovou editaci, která bývá často zajímavější než ta solitérní. Zkušenost ze skupinové tvorby Wikipedii budou učitelé moci následně uplatnit při editaci se žáky.

Jak se zapojit 

Vyberte si termín a téma, které byste rádi editovali, a přihlaste se. Prvních 5 účastníků pozveme přímo do online přenosu a další se budou moci zapojit mimo přenos. Co vše je potřeba provést před editatonem, najdete zde. Své zkušenosti s editací Wikipedie pak budeme sdílet na této stránce. Na webu akce běží také diskuse, kde můžete s ostatními účastníky editatonu probrat jakékoliv téma týkající se tvorby Wikipedie.

Spomocník, Wikipedie a Virtuální Digicentrum

Tvorba Wikipedie má na Spomocníkovi vlastní seriál, ve kterém se, prostřednictvím samostatných článků, snažíme dát učitelům příležitost vytvářet encyklopedická hesla s tematikou vzdělávání. Spojení Spomocníka s Wikipedií nám od začátku dávalo smysl. Jejich propojení s Virtuálním Digicentrem, právě v podobě Editatonu VDC, má však význam ještě větší. Umožní mnohem více propojit učitele, společně zlepšovat Wikipedii, a též jim umožnit vybírat témata, která sami považují za důležitá, a ta nejen tvořit, ale také o nich diskutovat.

Editaton VDC, stejně jako všechny předchozí aktivity Virtuálního Digicentra Elixíru do škol, si klade za cíl spojovat učitele a lidi kolem vzdělávání prostřednictvím rozličných aktivit, vytvářet a sdílet obsah s významem nejen pro učitele a žáky, ale i pro širokou veřejnost. Editaton VDC je další ukázkou snahy budovat digitální stopy s přesahem a potenciálem dlouhověkosti a trvalosti, ve které Wikipedie hraje hlavní roli.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 04. 12. 2019
Zobrazeno: 1326krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
MAŠEK, Jaroslav. Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digicentra). Metodický portál: Články [online]. 04. 12. 2019, [cit. 2020-09-26]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22329/EDITATON-VDC-4-AKCE-VIRTUALNIHO-DIGICENTRA.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.