Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Největší inspirátoři aneb osobnosti, které...

Největší inspirátoři aneb osobnosti, které inspirují učitele (6. akce Virtuálního Digicentra)

Představení 6. akce Virtuálního Digicentra.
 

Život učitele je jedna velká inspirace. Inspirujeme se od svých kolegyň a kolegů, jiných učitelů, od žáků a jejich rodičů, od odborníků i laické veřejnosti, od našich nejbližších v rodině, zkrátka od všech lidí, kteří přijdou se zajímavým nápadem, zkušeností, situací, které buď viděli, vyzkoušeli, nebo na vlastní kůži zažili.

Na začátku roku 2019 jsem na Spomocníkovi publikoval článek nazvaný 20 největších inspirátorů roku 2018 a v něm představil 10 žen a 10 mužů, kteří mě v uvedeném roce inspirovali. Text se setkal s nevídaným zájmem, až jsem si říkal, že bych mohl něco podobného zopakovat i letos. Napadlo mě ale něco lepšího. Oslovil jsem všechny v článku zmíněné inspirátory a inspirátorky a požádal je, aby sami vybrali osobnosti, které je inspirují.

Něco podobného jsem učinil již před rokem. Na konci článku jsem požádal všechny učitele o sdílení svých inspirátorů na těchto stránkách. Když jsme však v květnu tohoto roku založili Virtuální Digicentrum, nabízelo se přesunout tuto aktivitu právě sem. A tak vznikla nová akce s názvem Největší inspirátoři – osobnosti, které inspirují učitele, do které vás tímto zvu.

Pojďte ostatním říct, kdo jsou vaši inspirátoři a inspirátorky a proč. Nemusíte uvádět dvacet jmen, klidně postačí jedno jediné. A nemusí se ani jednat o rok 2019. Ti, co vás inspirují, vás velmi pravděpodobně budou inspirovat i nadále. Svým příspěvkem těmto lidem vzdáte hold a současně inspirujete ostatní. Společně tak můžeme vytvořit zajímavý přehled osobností, které mají jedno společné: pomáhají učitelům být lepšími učiteli i lidmi.

Jak se do akce zapojit

Pokud jste se doposud neúčastnili žádné akce Virtuálního Digicentra, nejprve se registrujte. Poté se přihlaste na stránce akce a pomocí tohoto návodu vytvořte svůj příspěvek. Všechny příspěvky včetně toho svého najdete zde.

Detailní informace o článku naleznete ZDE.
Tento článek je zařazen do seriálu Akce Virtuálního Digicentra.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek

Příspěvek je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.