Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Pozdravy z našich světů (15. akce Virtuálního...

Ikona informativni

Pozdravy z našich světů (15. akce Virtuálního Digicentra)

Autor: Jaroslav Mašek
Grafika 15. akce Virtuálního Digicentra

 

V minulém článku jsem psal o světech našich žáků a důležitosti pro nás učitele tyto světy poznat. Stejně jako žáci se do svých světů uzavírají i učitelé. A poznat jejich světy může mít význam nejen pro další učitele, ale také pro žáky a rodiče.

Pozdravy z našich světů

Do jakých světů se učitelé uzavírají a co zajímavého v nich dělají, by mohla odkrýt nová akce Virtuálního Digicentra nazvaná Pozdravy z našich světů. Je obdobou aktivity, kterou jsem v polovině října nabídl svým žákům a o které v předchozím článku píšu. Nyní ji nabízím i učitelům.

Pokud čtete Spomocníka pravidelně, asi vám nemusím dlouze vysvětlovat, jak to na Virtuálním Digicentru funguje. Stačí navštívit stránku akce, přihlásit se nebo si vytvořit účet, pokud účet ještě nemáte, a pustit se do publikování.

Pozvánka do kreativní samoty

Akci jsem dal tentokrát podtitul Pozvánka do kreativní samoty, čímž nepřímo odkazuji na jeden z principů digitálního minimalismu. Moje představa je totiž taková, že pokud učitelé pobývají ve svém vlastním uzavřeném světě, jde často právě o svět kreativní samoty, a to i ve chvíli, kdy zrovna nepřemýšlí nad svou výukou. A že tato samota není jen kreativní, ale též inspirativní, není pochyb.

Abychom poznali sami sebe

S myšlenkou poznat učitele trochu jinak, než jak je známe ze školy a výuky, jsme si pohrávali již během jara 2019 při zakládání Virtuálního Digicentra Elixíru do škol. A vložili ji hned do 1. akce nazvané iPrázdniny s učiteli. Právě v ní jsme dali učitelům příležitost odhalit něco se svého soukromí v podobě 10 aktivit v 10 různých formách po dobu 10 týdnů, které asociovaly 10 měsíců školního roku. iPrázdniny s učiteli, stejně jako 13 akcí, které následovaly, měly jedno společné: snažily se odhalit osobnosti učitelů. Ani 15. akce není výjimkou.

Pozdravy z uzavřeného světa učitelů jen podtrhují hlavní princip, který je hluboce zakořeněn také v DNA Virtuálního Digicentra: poznejme ty nejdůležitější kolem nás, abychom lépe poznali sami sebe a to, kým jsme a co chceme.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 18. 11. 2020
Zobrazeno: 706krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

1 uživatel Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
MAŠEK, Jaroslav. Pozdravy z našich světů (15. akce Virtuálního Digicentra). Metodický portál: Články [online]. 18. 11. 2020, [cit. 2021-01-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22690/POZDRAVY-Z-NASICH-SVETU-15-AKCE-VIRTUALNIHO-DIGICENTRA.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.