Pozdravy z našich světů (15. akce Virtuálního Digicentra)
Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Pozdravy z našich světů (15. akce Virtuálního...

Pozdravy z našich světů (15. akce Virtuálního Digicentra)

Představení 15. akce Virtuálního Digicentra.
Grafika 15. akce Virtuálního Digicentra

 

V minulém článku jsem psal o světech našich žáků a důležitosti pro nás učitele tyto světy poznat. Stejně jako žáci se do svých světů uzavírají i učitelé. A poznat jejich světy může mít význam nejen pro další učitele, ale také pro žáky a rodiče.

Pozdravy z našich světů

Do jakých světů se učitelé uzavírají a co zajímavého v nich dělají, by mohla odkrýt nová akce Virtuálního Digicentra nazvaná Pozdravy z našich světů. Je obdobou aktivity, kterou jsem v polovině října nabídl svým žákům a o které v předchozím článku píšu. Nyní ji nabízím i učitelům.

Pokud čtete Spomocníka pravidelně, asi vám nemusím dlouze vysvětlovat, jak to na Virtuálním Digicentru funguje. Stačí navštívit stránku akce, přihlásit se nebo si vytvořit účet, pokud účet ještě nemáte, a pustit se do publikování.

Pozvánka do kreativní samoty

Akci jsem dal tentokrát podtitul Pozvánka do kreativní samoty, čímž nepřímo odkazuji na jeden z principů digitálního minimalismu. Moje představa je totiž taková, že pokud učitelé pobývají ve svém vlastním uzavřeném světě, jde často právě o svět kreativní samoty, a to i ve chvíli, kdy zrovna nepřemýšlí nad svou výukou. A že tato samota není jen kreativní, ale též inspirativní, není pochyb.

Abychom poznali sami sebe

S myšlenkou poznat učitele trochu jinak, než jak je známe ze školy a výuky, jsme si pohrávali již během jara 2019 při zakládání Virtuálního Digicentra Elixíru do škol. A vložili ji hned do 1. akce nazvané iPrázdniny s učiteli. Právě v ní jsme dali učitelům příležitost odhalit něco se svého soukromí v podobě 10 aktivit v 10 různých formách po dobu 10 týdnů, které asociovaly 10 měsíců školního roku. iPrázdniny s učiteli, stejně jako 13 akcí, které následovaly, měly jedno společné: snažily se odhalit osobnosti učitelů. Ani 15. akce není výjimkou.

Pozdravy z uzavřeného světa učitelů jen podtrhují hlavní princip, který je hluboce zakořeněn také v DNA Virtuálního Digicentra: poznejme ty nejdůležitější kolem nás, abychom lépe poznali sami sebe a to, kým jsme a co chceme.

Detailní informace o článku naleznete ZDE.
Tento článek je zařazen do seriálu Akce Virtuálního Digicentra.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek

Příspěvek je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.