![]() |
Grafika 15. akce Virtuálního Digicentra |
V minulém článku jsem psal o světech našich žáků a důležitosti pro nás učitele tyto světy poznat. Stejně jako žáci se do svých světů uzavírají i učitelé. A poznat jejich světy může mít význam nejen pro další učitele, ale také pro žáky a rodiče.
Do jakých světů se učitelé uzavírají a co zajímavého v nich dělají, by mohla odkrýt nová akce Virtuálního Digicentra nazvaná Pozdravy z našich světů. Je obdobou aktivity, kterou jsem v polovině října nabídl svým žákům a o které v předchozím článku píšu. Nyní ji nabízím i učitelům.
Pokud čtete Spomocníka pravidelně, asi vám nemusím dlouze vysvětlovat, jak to na Virtuálním Digicentru funguje. Stačí navštívit stránku akce, přihlásit se nebo si vytvořit účet, pokud účet ještě nemáte, a pustit se do publikování.
Akci jsem dal tentokrát podtitul Pozvánka do kreativní samoty, čímž nepřímo odkazuji na jeden z principů digitálního minimalismu. Moje představa je totiž taková, že pokud učitelé pobývají ve svém vlastním uzavřeném světě, jde často právě o svět kreativní samoty, a to i ve chvíli, kdy zrovna nepřemýšlí nad svou výukou. A že tato samota není jen kreativní, ale též inspirativní, není pochyb.
S myšlenkou poznat učitele trochu jinak, než jak je známe ze školy a výuky, jsme si pohrávali již během jara 2019 při zakládání Virtuálního Digicentra Elixíru do škol. A vložili ji hned do 1. akce nazvané iPrázdniny s učiteli. Právě v ní jsme dali učitelům příležitost odhalit něco se svého soukromí v podobě 10 aktivit v 10 různých formách po dobu 10 týdnů, které asociovaly 10 měsíců školního roku. iPrázdniny s učiteli, stejně jako 13 akcí, které následovaly, měly jedno společné: snažily se odhalit osobnosti učitelů. Ani 15. akce není výjimkou.
Pozdravy z uzavřeného světa učitelů jen podtrhují hlavní princip, který je hluboce zakořeněn také v DNA Virtuálního Digicentra: poznejme ty nejdůležitější kolem nás, abychom lépe poznali sami sebe a to, kým jsme a co chceme.
Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.
Článek nebyl prozatím komentován.
Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.
Tento článek je zařazen do seriálu Akce Virtuálního Digicentra.
Ostatní články seriálu: