Úvodní stránka
Přehled článků
Metodická pomoc
Zpravodaj
O Spomocníkovi
Podcast
RSS RSS
Titulka RVP > Úvodní stránka Spomocníka > Kurz Vzdělávací technologie pro 21. stol...

Ikona informativni

Kurz Vzdělávací technologie pro 21. století

Autor: Bořivoj Brdička
Článek je součástí Učitelského spomocníka na adrese https://spomocnik.rvp.cz.
Anotace: Informace s pozvánkou na kurz organizovaný v rámci e-learningového modulu portálu RVP. Má sice běžnou kombinovanou formu, ale je mimořádný svou otevřeností.
Klíčová slova: Moodle, e-learning, kurz, vzdělávací technologie, osobní vzdělávací prostředí, MOOC, OER, RVP_VT21
Zařazení do seriálu: Tento článek je zařazen do seriálu Kurz RVP_VT21.

Ostatní články seriálu:

Drazí kolegové, rád bych vás upozornil na to, že za pár dnů (konkrétně v pondělí 12. září) bude zahájen e-learningový kurz portálu RVP (viz E-learning) nazvaný Vzdělávací technologie pro 21. století, jehož symbolickým garantem je Učitelský spomocník. V rámci toho, na jaké způsoby dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků jsme dosud zvyklí, bude možná poněkud atypický. Bude se totiž snažit v našich poměrech ověřit možnost aplikovat metodiku otevřených výukových postupů v duchu MOOC (viz Masivní otevřené online kurzy). V důsledku této skutečnosti budou všechny studijní materiály kurzu, výměny názorů účastníků i výstupy volně dostupné učitelské veřejnosti.

Hlavním místem, kde se vše bude odehrávat, je systém řízení výuky (LMS) modulu E-learning, jímž je Moodle, na adrese http://elearning.rvp.cz/kurzy/course/view.php?id=81. Do kurzu je možné se po povinném průchodu přihlašovacím modulem portálu přihlásit jako host, to znamená, že ho lze anonymně otevřít a prohlížet si volně veškerý jeho obsah. Jediné omezení, které host má, je nemožnost aktivního zapojení v diskusních fórech, která jsou významnou komponentou aktivit kurzu. Každý z vás má tedy možnost zkoumat studijní materiály ke všem lekcím, prohlédnout si, o čem se mluví ve fórech, a dokonce se též zúčastnit spolu s každým tématem organizovaného online setkání, jehož základem bude zvaná přednáška a diskuze přítomných ve formě webináře.

Ptáte se možná, jaké výhody vlastně oficielní zápis do kurzu má? Odpověď je celkem jednoduchá. Zavazuje vás k aktivní účasti. Dává vám příležitost stát se nedílnou a viditelnou součástí komunity učitelů podílejících se na šíření dobré praxe v oblasti využití vzdělávacích technologií v našich školách. Umožní vám osobně se setkat se stejně zaměřenými kolegy a po dobu 3 měsíců s nimi být v mnohem užším kontaktu, než normálně. Plnohodnotná úspěšná účast navíc nutně bude mít vliv na to, jak jste vnímáni svým vlastním okolím. Podnítí podstatný rozvoj vašeho osobního vzdělávacího prostředí (viz Smysl osobního vzdělávacího prostředíNový pohled na osobní vzdělávací prostředí) a nasměruje váš další profesní růst.

Možná patříte k těm, kdo nemá potřebu se zviditelňovat, ale o problematiku moderních vzdělávacích technologií se zajímáte a náš kurz budete sledovat anonymně. I tak jste vítáni. Tento způsob jednosměrného pouze na příjem orientovaného zapojení je u kurzů typu MOOC docela běžný. Vězte, prosím, že nám rozhodně uděláte radost jakoukoli zpětnou vazbou či zmínkou určenou vašim kolegům. Bude-li to online (třeba na Facebooku nebo Twitteru) nezapomeňte svůj vzkaz vybavit klíčovým slovem (tagem) RVP_VT21.

Těšíme se na setkání s vámi!

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
 
INFO
Publikován: 31. 08. 2011
Zobrazeno: 3748krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

1 uživatel Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
BRDIČKA, Bořivoj. Kurz Vzdělávací technologie pro 21. století. Metodický portál: Články [online]. 31. 08. 2011, [cit. 2021-01-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/13513/KURZ-VZDELAVACI-TECHNOLOGIE-PRO-21-STOLETI.html>. ISSN 1802-4785.
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.