Domů > Spomocník > Základní vzdělávání > iPrázdniny s učiteli 5: Moje prázdninová hudba
Odborný článek

iPrázdniny s učiteli 5: Moje prázdninová hudba

22. 7. 2019 Základní vzdělávání Spomocník
Autor
Jaroslav Mašek
Tento článek je součastí seriálu: iPrázdniny s učiteli

Anotace

V páté aktivitě prázdninové akce Virtuálního Digicentra s názvem iPrázdniny s učiteli budeme sdílet hudbu, kterou posloucháme o prázdninách.
 

iPrázdniny s hudbou

Do DuPontovy Villy chodím rád také proto, že tu hraje příjemná kubánská hudba. Jaká taky jiná? Kubánské rytmy nejen na Varaderu, ale kdekoliv na Kubě můžete slyšet na každém kroku. Neposlouchám je ovšem celý den. Občas si dám trochu jazzu nebo se vrátím do 80. let. Jeden z mých prázdninových hudebních playlistů najdete níže. A co posloucháte o prázdninách vy?

Zadání aktivity

Sestavte výběr svých oblíbených prázdninových skladeb s odkazy na ně a ten publikujete na portálu iPrázdniny s učiteli podle návodu níže.

Poznámka:

Pro vytvoření tohoto výběru můžete použít některou z hudebních aplikací, jako jsou Spotify, Apple Music, YouTube Music apod. V nich přes volbu sdílení vytvoříte odkaz na svůj playlist. V aplikaci Spotify navíc pro daný výběr vytvoříte Spotify kód (ukázka níže), který mohou ostatní načíst pomocí telefonu a začít tak vaše skladby okamžitě poslouchat.

A pokud jste doposud žádnou z výše uvedených hudebních aplikací nepoužili, nebojte se to vyzkoušet. V rámci měsíčního zkušebního období vás to nic stát nebude. 

Můj prázdninový playlist ve Spotify kódu

bit.ly/jarduvplaylist 

Jak mohu svůj hudební výběr publikovat v iPrázdninách

Pokud jste již v iPrázdninách publikovali, tento postup můžete přeskočit, nebo si publikování připomenout v bodě 4.

  1. Navštivte stránku Virtuálního Digicentra.
  2. Abyste mohli publikovat, je potřeba se zaregistrovat.
  3. Po schválené registraci se přihlaste na stránce iPrázdniny s učiteli.
  4. Vytvořte nový příspěvek s názvem „Moje prázdninová hudba“, připojte svůj hudební výběr, případně vložte odkaz na svůj playlist nebo i Spotify kód, zvolte rubriku „iPrázdniny 5“ a odešlete příspěvek ke schválení. Po schválení se příspěvek objeví mezi ostatními na hlavní stránce. Detailní postup, jak publikovat, najdete zde.

Hudba (nejen) o prázdninách

Celý rok se vzájemně inspirujeme vším možným a většinou to vždy nějak souvisí se vzděláváním. Co učíme, čteme, sledujeme, se tak o nás ostatní rychle dozví. Jakou ale posloucháme hudbu? 

Pojďme se tentokrát trochu inspirovat hudbou a nechat se jí zvolna unášet do míst a časů, kam bychom se jinak možná vůbec nedostali.

***

Pokud jste o iPrázdninách s učiteli neslyšeli

Předchozí díly iPrázdnin

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.