Úvodní stránka
Přehled článků
Odkazník
Metodická pomoc
O Spomocníkovi
RSS RSS

 • Ikona informativni

  Kam se přesunuje naše inteligence?

  Zpráva o výsledcích práce profesorky University College London, Institute of Education Rose Luckin, která se věnuje využití umělé inteligence ve vzdělávání a popisuje přicházející revoluci ve využití technologií. Vyzývá učitele, vývojáře a výzkumníky ke spolupráci.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 10. 12. 2018, zhlédnuto 509x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Navigátorka Beth Holland

  Zpráva o velmi zajímavé osobnosti, která má skvělý přehled o tom, jak vzdělávací technologie ovlivňují výukové postupy. Její sledování pro nás může být značně přínosné.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 03. 12. 2018, zhlédnuto 776x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona teoreticky

  Foggův model ovládání lidí technologiemi Ikona odbornost

  Článek vysvětluje vývoj a podstatu postupů, které jsou používány v rámci současných, na sociální sítě orientovaných aplikací, snažících se s pomocí strojového učení ovlivňovat uživatele.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 26. 11. 2018, zhlédnuto 716x, počet komentářů: 0, hodnocení: zatím nehodnoceno
 • Ikona informativni

  Dokáže škola držet krok s technologiemi?

  Článek reflektuje pohled do budoucnosti jednoho z významných vývojářů digitálních počítačových systémů, které komplexně podporují celoživotní vzdělávání – Wayne Skippera z americké firmy Concentric Sky.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 19. 11. 2018, zhlédnuto 775x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Sledovat či nesledovat žáky online?

  Zamyšlení nad tím, jak nasměrovat – či spíše nenasměrovat – výchovu směrem k digitálním kompetencím žáků v souvislosti s kontrolou toho, co se svými přístroji (a nejen s nimi) dělají.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 12. 11. 2018, zhlédnuto 790x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 5
Strana : 1 2 3 4

Metodická pomoc
 • Ondřej Neumajer - Standardy kolem digitálního vzdělávání

  Přehled existujících doporučení spojených se zaváděním digitálních forem vzdělávání, který všem zájemcům významným způsobem usnadní orientaci a hledání, budou-li některý dokument potřebovat.

 • Ondřej Neumajer - Evropský rámec digitálních kompetencí pedagogů DigCompEdu

  Zpráva o publikování českého překladu evropského dokumentu popisujícího digitální kompetence pedagogů, jehož součástí jsou i standardy, které mohou být použity k sebehodnocení a budou mít vliv na definování profilu uchazečů o učitelské povolání.

 • Bořivoj Brdička - Vzdělávání ve věku komplexity

  Úvod do studia vývoje světa v podobě komplexního systému a jeho vlivu na školství v souvislosti se vzdělávacími technologiemi.

 • Bořivoj Brdička - Internet nás zavádí na scestí!

  Druhý článek věnovaný britskému umělci a zároveň odborníkovi na technologie Jamesi Bridlemu. Tento článek se zabývá novým fenoménem YouTube, a sice masivním publikováním videí zdánlivě určených dětem, ale ve skutečnosti je zneužívajících.

 • Bořivoj Brdička - Muskův Neuralink

  Druhý díl seriálu o současném stavu vývoje technologií stimulace lidského mozku, které mají souvislost s učením. Tento díl je založen na zprávě blogera Tima Urbana, která popisuje nejnovější projekt známého investora Elona Muska. Dozvíte se v něm, čeho budou tyto technologie ve spolupráci cloudovou umělou inteligencí v dohledné době schopny.

Twitter Spomocník

O technologiích jinde