Úvodní stránka
Přehled článků
Odkazník
Metodická pomoc
O Spomocníkovi
RSS RSS

 • Ikona informativni

  Mohou nás počítačové hry učit?

  Zamyšlení nad tím, jak to dobré vzdělávací počítačové hry dělají, dokáží-li přispět ke zdokonalování schopností hráčů řešit problémy a, na rozdíl od tradiční výuky, hned tak neomrzí.

  Petr Brand, publikováno - 21. 09. 2017, zhlédnuto 805x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 4.5
 • Ikona informativni

  Co je vocationalismus

  Zpráva o anglickém pojmu, který souvisí s trendem zavádění aktivit orientovaných na praktické činnosti, zvláště pak programování, do výuky na základních školách. Jedná se sice o pohled kritický, ale pro využití vzdělávacích technologií velmi důležitý.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 18. 09. 2017, zhlédnuto 703x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 4.5
 • Ikona informativni

  Personalizace podle Fultonu

  Zpráva o implementaci personalizovaného vzdělávání ve školském obvodě Fulton v americké Georgii. Závěry sice nejsou moc překvapivé, ale jsou mimořádně důležité i pro nás. Samotné technologie personalizaci neřeší!

  Bořivoj Brdička, publikováno - 11. 09. 2017, zhlédnuto 1675x, počet komentářů: 4, hodnocení: Hodnocení článku : 4.75
 • Ikona informativni

  5 ISTE trendů pro tento školní rok

  Přehled aktuálních trendů z dílny ISTE, jimiž technologie ovlivňují školství.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 07. 09. 2017, zhlédnuto 1705x, počet komentářů: 6, hodnocení: Hodnocení článku : 4.6
 • Ikona informativni

  Freireho kritická pedagogika a technologie

  Zamyšlení nad odkazem světoznámého brazilského pedagoga a filozofa, který se snažil prostřednictvím výuky čtení a psaní přivést negramotné masy k sebeuvědomění a zájmu o politiku. Současný stav světa nabízí mnoho analogií.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 04. 09. 2017, zhlédnuto 914x, počet komentářů: 1, hodnocení: Hodnocení článku : 4.666666666666667
Strana : 1 2 3 4

Metodická pomoc
 • Ondřej Neumajer - Jak vykouknout z informační bubliny

  Článek komplexně vysvětluje problematiku zkreslování, kterému je vystaveno naše vnímáni informací přicházejících k nám online. Toto zkreslení začíná mít významný dopad na stav a vývoj světa. A bohužel se zvětšuje. Proto je nezbytné, abychom všichni věděli, jak vzniká, a uměli mu čelit.

 • Bořivoj Brdička - Muskův Neuralink

  Druhý díl seriálu o současném stavu vývoje technologií stimulace lidského mozku, které mají souvislost s učením. Tento díl je založen na zprávě blogera Tima Urbana, která popisuje nejnovější projekt známého investora Elona Muska. Dozvíte se v něm, čeho budou tyto technologie ve spolupráci cloudovou umělou inteligencí v dohledné době schopny.

 • Bořivoj Brdička - Od kultury konektivity k platformním společnostem

  Představení vrcholné představitelky holandské vědy José van Dijck, která se zabývá sociálními médii a digitální kulturou. Seznámení s obsahem jejího vystoupení na konferenci internetových vědců v Berlíně s diskuzí závěrů snažících se zmapovat, které síly v současnosti řídí internet.

 • ISTE - Standardy ISTE 2016 pro žáky

  Překlad dokumentu známé americké společnosti ISTE (International Society for Technology in Education), který popisuje potřebnou úroveň výstupních kompetencí žáků v oblasti digitálních technologií.

 • Bořivoj Brdička - Desatero SKAV a technologie

  Článek se zabývá tím, jak lze z pohledu informatika vnímat stěžejní chartu Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV) Desatero o vzdělávání, která je dokumentem popisujícím základní principy, které se všichni členové této organizace (včetně JŠI) zavazují dodržovat a prosazovat.

Twitter Spomocník

O technologiích jinde