Úvodní stránka
Přehled článků
Odkazník
Metodická pomoc
O Spomocníkovi
RSS RSS

 • Ikona informativni

  Mladí lidé se bouří proti sociálním médiím

  Zpráva o docela překvapivém britském průzkumu, který zjišťoval vztah mládeže k sociálním sítím (médiím).

  Luboš Řičica, publikováno - 23. 11. 2017, zhlédnuto 1022x, počet komentářů: 3, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona teoreticky

  Od paradoxu využitelnosti k hypotéze remixu Ikona odbornost

  Příspěvek popisuje aktuální posun v aplikaci OER (otevřených výukových zdrojů) do výuky na základě poznatků, které publikoval přední vědec tohoto oboru David Wiley a předložil veřejnosti v rámci MOOC kurzu Introduction to Open Education, aktuálně běžícím na platformě edX.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 20. 11. 2017, zhlédnuto 408x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona prakticky

  Scratch jako nástroj pro začátky s programováním Ikona zkusenost

  Článek o aplikaci, která umožňuje vytvářet programy manipulací s grafickými programovými elementy, a o využití programu ve výuce programování pro děti.

  Karel Vancl, publikováno - 13. 11. 2017, zhlédnuto 740x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 4.5
 • Ikona informativni

  Co je zajímavého v žebříčku Top 200 Tools for Learning 2017?

  Jane Hartová už po jedenácté sestavila za pomoci 2174 hlasujících z 52 států žebříček nejpopulárnějších nástrojů pro učení. Co je na tomto žebříčku zajímavého? Proč mu věnovat pozornost a proč ho naopak nepřeceňovat? Jaké ukazuje trendy v oblasti využívání technologií pro učení a studium?

  Michal Černý, publikováno - 09. 11. 2017, zhlédnuto 808x, počet komentářů: 1, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona prakticky

  Ozoboti ve školství aneb programování hrou Ikona inspirace

  Článek o nejmenším modelu robota s českými kořeny. O jeho vlastnostech, schopnostech a možnostech výuky informatického myšlení hravou formou.

  Miluše Hájková, publikováno - 06. 11. 2017, zhlédnuto 878x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 4.666666666666667
Strana : 1 2 3 4

Metodická pomoc
 • Ondřej Neumajer - Jak vykouknout z informační bubliny

  Článek komplexně vysvětluje problematiku zkreslování, kterému je vystaveno naše vnímáni informací přicházejících k nám online. Toto zkreslení začíná mít významný dopad na stav a vývoj světa. A bohužel se zvětšuje. Proto je nezbytné, abychom všichni věděli, jak vzniká, a uměli mu čelit.

 • Bořivoj Brdička - Muskův Neuralink

  Druhý díl seriálu o současném stavu vývoje technologií stimulace lidského mozku, které mají souvislost s učením. Tento díl je založen na zprávě blogera Tima Urbana, která popisuje nejnovější projekt známého investora Elona Muska. Dozvíte se v něm, čeho budou tyto technologie ve spolupráci cloudovou umělou inteligencí v dohledné době schopny.

 • Bořivoj Brdička - Od kultury konektivity k platformním společnostem

  Představení vrcholné představitelky holandské vědy José van Dijck, která se zabývá sociálními médii a digitální kulturou. Seznámení s obsahem jejího vystoupení na konferenci internetových vědců v Berlíně s diskuzí závěrů snažících se zmapovat, které síly v současnosti řídí internet.

 • ISTE - Standardy ISTE 2016 pro žáky

  Překlad dokumentu známé americké společnosti ISTE (International Society for Technology in Education), který popisuje potřebnou úroveň výstupních kompetencí žáků v oblasti digitálních technologií.

 • Bořivoj Brdička - Desatero SKAV a technologie

  Článek se zabývá tím, jak lze z pohledu informatika vnímat stěžejní chartu Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV) Desatero o vzdělávání, která je dokumentem popisujícím základní principy, které se všichni členové této organizace (včetně JŠI) zavazují dodržovat a prosazovat.

Twitter Spomocník

O technologiích jinde