Úvodní stránka
Přehled článků
Odkazník
Metodická pomoc
O Spomocníkovi
RSS RSS

 • Ikona informativni

  Amarův zákon a Hype cyklus

  Přehled základních poznatků o zavádění technických inovačních postupů do praxe, postavený na výzkumu amerického vědce Roye Amary a na jeho praktické aplikaci v podobě Hype cyklu poradenské agentury Gartner.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 30. 10. 2017, zhlédnuto 700x, počet komentářů: 2, hodnocení: Hodnocení článku : 4.5
 • Ikona informativni

  Gary Stager – největší konstrukcionista dneška

  Zpráva o činnosti jednoho z největších současných odborníků na výuku směřující k digitální gramotnosti, následovníka světoznámého autora Loga Seymoura Paperta.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 23. 10. 2017, zhlédnuto 930x, počet komentářů: 12, hodnocení: Hodnocení článku : 4.25
 • Ikona informativni

  Ambasadoři komerčních produktů ve školství

  Informace o případu americké učitelky, která podniká, a to v zájmu vlastního osobního růstu a zlepšení podmínek výuky ve své třídě. Článek je doplněn našimi domácími souvislostmi.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 16. 10. 2017, zhlédnuto 844x, počet komentářů: 1, hodnocení: Hodnocení článku : 4.666666666666667
 • Ikona informativni

  Elektronická chůvička Aristotle

  Popis a kritika nového elektronického zařízení od Mattela, které plní funkci chůvičky starající se o malé děti (na způsob osobního asistenta).

  Kristýna Jiráková, publikováno - 09. 10. 2017, zhlédnuto 732x, počet komentářů: 1, hodnocení: Hodnocení článku : 3.6666666666666665
 • Ikona informativni

  Personalizované či personální vzdělávání

  Článek vysvětluje, jak chápe rozdíl mezi personalizovaným a personálním vzděláváním duchovní otec konektivismu Stephen Downes.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 05. 10. 2017, zhlédnuto 780x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 4.5
Strana : 1 2 3 4

Metodická pomoc
 • Ondřej Neumajer - Jak vykouknout z informační bubliny

  Článek komplexně vysvětluje problematiku zkreslování, kterému je vystaveno naše vnímáni informací přicházejících k nám online. Toto zkreslení začíná mít významný dopad na stav a vývoj světa. A bohužel se zvětšuje. Proto je nezbytné, abychom všichni věděli, jak vzniká, a uměli mu čelit.

 • Bořivoj Brdička - Muskův Neuralink

  Druhý díl seriálu o současném stavu vývoje technologií stimulace lidského mozku, které mají souvislost s učením. Tento díl je založen na zprávě blogera Tima Urbana, která popisuje nejnovější projekt známého investora Elona Muska. Dozvíte se v něm, čeho budou tyto technologie ve spolupráci cloudovou umělou inteligencí v dohledné době schopny.

 • Bořivoj Brdička - Od kultury konektivity k platformním společnostem

  Představení vrcholné představitelky holandské vědy José van Dijck, která se zabývá sociálními médii a digitální kulturou. Seznámení s obsahem jejího vystoupení na konferenci internetových vědců v Berlíně s diskuzí závěrů snažících se zmapovat, které síly v současnosti řídí internet.

 • ISTE - Standardy ISTE 2016 pro žáky

  Překlad dokumentu známé americké společnosti ISTE (International Society for Technology in Education), který popisuje potřebnou úroveň výstupních kompetencí žáků v oblasti digitálních technologií.

 • Bořivoj Brdička - Desatero SKAV a technologie

  Článek se zabývá tím, jak lze z pohledu informatika vnímat stěžejní chartu Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV) Desatero o vzdělávání, která je dokumentem popisujícím základní principy, které se všichni členové této organizace (včetně JŠI) zavazují dodržovat a prosazovat.

Twitter Spomocník

O technologiích jinde