Úvodní stránka
Přehled článků
Odkazník
Metodická pomoc
O Spomocníkovi
RSS RSS

 • Ikona informativni

  Role školy v přípravě na budoucnost

  Zpráva o tom, jak si budoucí vývoj školství představují odborníci, kteří publikují v blogu prestižního World Economic Forum.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 02. 01. 2018, zhlédnuto 1119x, počet komentářů: 4, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Internet nás zavádí na scestí!

  Druhý článek věnovaný britskému umělci a zároveň odborníkovi na technologie Jamesi Bridlemu. Tento článek se zabývá novým fenoménem YouTube, a sice masivním publikováním videí zdánlivě určených dětem, ale ve skutečnosti je zneužívajících.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 21. 12. 2017, zhlédnuto 1347x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  Velká data? Ne, děkuji!

  První ze dvou článků věnovaných britskému umělci a zároveň odborníkovi na technologie Jamesi Bridlemu. Tento článek popisuje analogii mezi snahou velmocí ovládnout svět prostřednictvím atomové bomby v rámci studené války po 2. sv. v. a současnou hybridní válkou, jejíž významnou součástí je využití velkých dat k ovlivnění veřejnosti a oslabení nepřítele.

  Bořivoj Brdička, publikováno - 18. 12. 2017, zhlédnuto 1339x, počet komentářů: 4, hodnocení: Hodnocení článku : 5
 • Ikona informativni

  SHOWME – univerzální nástroj pro tvorbu výukového obsahu

  Informace o zajímavém novém nástroji, který umožňuje tvorbu a sdílení ozvučených lekcí vhodných pro realizaci převrácené třídy. Je vhodný pro učitele i pro samostatnou tvorbu žáků.

  Tomáš Erich Lüftner, publikováno - 14. 12. 2017, zhlédnuto 800x, počet komentářů: 0, hodnocení: Hodnocení článku : 4
 • Ikona informativni

  ČŠI o ICT ve školách: Zajištění nedostatečné, počítače zastaralé, připojení omezené, situace kritická

  Česká školní inspekce zveřejnila na začátku nového školního roku výsledky šetření o podmínkách pro využívání digitálních technologií ve školách. Nadpis článku dává tušit, k čemu inspekce dospěla.

  Ondřej Neumajer, publikováno - 11. 12. 2017, zhlédnuto 1582x, počet komentářů: 4, hodnocení: Hodnocení článku : 4
Strana : 1 2 3 4

Metodická pomoc
 • Bořivoj Brdička - Internet nás zavádí na scestí!

  Druhý článek věnovaný britskému umělci a zároveň odborníkovi na technologie Jamesi Bridlemu. Tento článek se zabývá novým fenoménem YouTube, a sice masivním publikováním videí zdánlivě určených dětem, ale ve skutečnosti je zneužívajících.

 • Ondřej Neumajer - Jak vykouknout z informační bubliny

  Článek komplexně vysvětluje problematiku zkreslování, kterému je vystaveno naše vnímáni informací přicházejících k nám online. Toto zkreslení začíná mít významný dopad na stav a vývoj světa. A bohužel se zvětšuje. Proto je nezbytné, abychom všichni věděli, jak vzniká, a uměli mu čelit.

 • Bořivoj Brdička - Muskův Neuralink

  Druhý díl seriálu o současném stavu vývoje technologií stimulace lidského mozku, které mají souvislost s učením. Tento díl je založen na zprávě blogera Tima Urbana, která popisuje nejnovější projekt známého investora Elona Muska. Dozvíte se v něm, čeho budou tyto technologie ve spolupráci cloudovou umělou inteligencí v dohledné době schopny.

 • Bořivoj Brdička - Od kultury konektivity k platformním společnostem

  Představení vrcholné představitelky holandské vědy José van Dijck, která se zabývá sociálními médii a digitální kulturou. Seznámení s obsahem jejího vystoupení na konferenci internetových vědců v Berlíně s diskuzí závěrů snažících se zmapovat, které síly v současnosti řídí internet.

 • ISTE - Standardy ISTE 2016 pro žáky

  Překlad dokumentu známé americké společnosti ISTE (International Society for Technology in Education), který popisuje potřebnou úroveň výstupních kompetencí žáků v oblasti digitálních technologií.

Twitter Spomocník

O technologiích jinde